Društvo računovodij, finančnikov in revizorjev, Ljubljana

SEMINAR: SPREMEMBE DAVČNE ZAKONODAJE IN PREJETA POMOČ PO INTERVENTNI ZAKONODAJI V LETU 2021

Posvetovanje bo potekalo v dvorani »Četrtne skupnosti Bežigrad«, Vojkova 1, 1000 Ljubljana dne 9. 11. 2021, s pričetkom ob 12.00 uri do 15.00 ure . Za udeležbo je obvezno izpolnjen pogoj PCT in priporočil NIJZ.PREDAVATELJICA:

Jasmina Malnar Molek

Predavateljica ima več kot 28 let delovnih izkušenj s področja financ, računovodstva in davkov, ki jih je pridobila v družinskih podjetnikih in finančni organizaciji. Je član Strateškega sveta za debirokratizacijo na davčnem področju in avtorja številnih članov z računovodskimi in davčnimi področji. V zadnjih 3 letih je bilo izvedenih več kot 100 predvajanj s področja računovodstva v davčni zakonodaji.

 

Vsebina posvetovanja: 

Davčna uredba

 1. Razlike v delovnopravnih in davčnih obravnavah vračila stroškov prevoza na delo
 2. Kako ugotoviti, katera kolektivna pogodba dejavnosti nas zavezuje?
 1. Kdaj ogled 1. in kdaj 2. odstavek 3. člena Uredbe?
 2.  Ali je vsako leto izplačilo prevoza na delo neobdavčeno do višine 140 eur?
 3. Ali je treba zaradi spremembe Urediti prilagoditve interne akte?

Interventna zakonodaja v letu 2021

 1. Pregled ukrepov od PKP1 do PKP9
 2. Pomoč v letu 2021 (čakanje na delo, temeljni dohodek, skrajšani delovni čas, subvencija minimalne plače, nekriti fiksni stroški, financiranje regresa, karantena in višja sila)
 3. Kateri ukrepi še veljajo?
 4. Kako pripoznati prejeto podporo v računovodskih izkazih in vplivati ​​na davčni obračun
 5. Vračilo pomoči zaradi:
 • nezadostnega upada prihodkov
 • prepovedi izplačil dobička, nagrad in poslovne uspešnosti poslovodstva
 • presežne državne pomoči
 • ker smo »podjetje v težavah«

 

Udeležnina za udeležence je  70,00 EUR plus DDV- (85,40 EUR). Gradivo je vključeno v ceno. Udeležnino nakažite do 3.11.2021 oz. pri prijavi na naš transakcijski račun številka pri DH dd, SI 56 6100 0001 5418 303 sklicna številka 2/21. Prijavite se lahko do srede 3. novembra 2021 na mail: DRFRLJ@siol.net ali prek spletnih strani.